Uzdevums

Latvijā kopš 2022. gada 1. februāra darbojas depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem, kas dod iespēju noteiktus iepakojuma veidus nodot pārstrādei, nevis neapdomīgi izmest tos atkritumos. Depozīta sistēmā var nodot trīs dzērienu iepakojumu veidus: plastmasas un stikla pudeles, kā arī metāla skārdenes, tādējādi saglabājot vidi ap mums tīru.

Annas ģimene vasaras brīvlaikā nolēmusi doties ceļojumā uz Ventspili. Bez dzeramā ūdens karstā laikā neiztikt, un ceļš ir tāls! Brāļa uzdevums pirms brauciena ir nopirkt katram ģimenes loceklim viegli gāzētu minerālūdens pudeli. Kad ūdens izdzerts, ģimene apspriež, ko darīt ar tukšajām plastmasas pudelēm. Vienkāršākais būtu tās izmest atkritumu tvertnē, bet esošā depozīta sistēma piedāvā iespēju tās nodot depozīta punktā un par nodotajām pudelēm saņemt depozīta kuponu, ko izmantot pirkuma apmaksai vai vietām pat apmainīt to pret skaidru naudu. Ģimene vienojas, ka turpmāk nodoto depozīta sistēmas pudeļu kuponus krās, piemēram, kādam veselīgam našķim.

A grupas uzdevums ir izveidot video reklāmu, kurā ir atspoguļots kāds no depozīta iepakojuma veidiem, popularizējot depozīta sistēmas izmantošanu. Skatīt uzdevumu zemāk.

Kas Tev ir jādara?

  1. Iepazīsties ar uzdevumu
  2. Izveido savu komandu, kas sastāv no 3 skolēniem un viena pieaugušā
  3. Kopā paveiciet uzdevumu
  4. Iesūtiet uzdevumu un reģistrējiet komandu līdz 6. novembrim sadaļā Iesniegt šeit.
  • PDF Uzdevums